שירות לאומי מיוחד ומרגש

השבוע, התקיים סיור מרגש במיוחד של ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי-אזרחי יחד עם האגודה להתנדבות בניהולו של ירון לוץ בפרויקט 'עלי' מבית עמותת 'עלה מוריה' בקריית החינוך גבעת ושינגטון.

הביקור התקיים במעמד ראובן פינסקי, מנכ"ל הרשות לשירות לאומי־אזרחי; ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות; יקי סעדה, מנכ"ל קריית החינוך גבעת ושינגטון; שמעון רבינוביץ' חבר הנהלה בעמותת 'עלה מוריה'; נעמה סודקביץ', מנהלת עמותת עלה מוריה; צוותי הארגונים ובנות תוכנית 'עלי'.

תכנית 'עלי', בניהולה של הילה חמד, היא מכינה לחיים עצמאים לבנות עם מוגבלות בתפקוד גבוה בשילוב שירות לאומי ומדרשה תורנית המתקיימת בקריית החינוך גבעת וושינגטון. התוכנית  בשיתוף מינהל המוגבלויות במשרד הרווחה, מלווה על ידי צוות רב מקצועי מומחה, הכולל  מנהלת, מרפאה בעיסוק ועובדת סוציאלית ומותאמת לבנות על הרצף האוטיסטי, הנמכה קוגניטיבית ומתחום השיקום.

במסגרת הביקור, סיפרו בנות 'עלי' על החוויה המשמעותית שמעניקה להן התוכנית כבנות שירות שתורמות לחברה במעונות יום, גני ילדים, בתי ספר, בתי אבות, ספריות, בתי מרקחת ועוד. יחד עם זאת נתרמות בעצמן מבנות שירות לאומי וצוות שמלווה אותן ודואג לכל צרכיהן. הן סיפרו בהתרגשות על היותן עצמאיות בדירת השירות ועל אהבתן לקהילה בגבעת ושינגטון. בנוסף, סיפרו הבנות על הלימוד המהנה במדרשת 'אורות עציון', בראשות הרב עוזי ביננפלד, השוכנת גם היא בגבעה- השיעורים המרתקים, החברותות עם בנות המדרשה, השבתות השמחות והטיולים הכיפיים.

ראובן פינסקי, מנכ"ל השירות הלאומי: "הדובדבן שבקצפת של הסיור היה הביקור בפרויקט 'עלי' שבגבעת וושינגטון. בנות שירות על הספקטרום האוטיסטי ומחלות אחרות שמתנדבות בשירות הלאומי מלוות בצורה מעוררת הערכה ופשוט משנות את העולם ואת המודעות לאנשים עם מגבלה. שיתוף הפעולה המרובע בין עמותת 'עלה מוריה', מינהל המוגבלויות במשרד הרווחה, האגודה להתנדבות וגבעת ושינגטון הוא חלוצי, מעורר השראה ומהווה מודל לחיקוי עבורנו. אני מודה לכל העוסקים במלאכה על יום משמעותי ומלמד. אנו חוזרים עם תובנות משמעותיות ונפעל להקמת יוזמות נוספות לשילוב האוכלוסיות המיוחדות בחזית השירות הלאומי".

ירון לוץ, מנכ"ל האגודה להתנדבות: "המפגש המרגש עם בנות פרויקט "עלי" הוכיח עד כמה חשוב ונדרש השילוב של אנשים עם מוגבלויות בשירות הלאומי. בנות "עלי" המקסימות תורמות ונתרמות כאחד- מצד אחד הן מסייעות לארגונים ולמוסדות במסגרת שירותן ומצד שני מלוות אותן בנות שירות ותומכות בהן כשהן חוזרות לשגרת יומן בדירת השירות. אני מלא הערכה לעמותת עלה מוריה ולגבעת ושינגטון שאימצה את הפרויקט זו השנה הרביעית. האגודה להתנדבות פועלת ותמשיך לפעול לשילוב כלל המגזרים בשירות הלאומי".

יקי סעדה, מנכ"ל קריית החינוך גבעת ושינגטון: "פרויקט 'עלי' הוא אחד הפרויקטים המיוחדים שהקמנו כאן בגבעת ושינגטון. לראות את הבנות המדהימות מתקדמות ומתפתחות, מתנהלות באופן עצמאי ומשתלבות בקהילה שלנו באופן שוויוני ומכיל מוכיח לנו כל יום מחדש עד כמה הרצון קובע את היכולת. זו השנה הרביעית של הפרויקט שהתחיל עם מספר בנות בודדות וכיום גרות כאן כ- 30 בנות כחלק אינטגרלי מהקהילה שלנו. אני מודה על שיתוף הפעולה המבורך הזה ובעזרת השם נמשיך לפעול להתרחבותו".

נעמה סודקביץ', מנהלת עמותת 'עלה מוריה': "תוכנית 'עלי' שהוקמה אך לפני 4 שנים מתוך רעיון משותף שלנו יחד עם האגודה להתנדבות לשילוב צעירות עם מוגבלות מהמגזר הדתי בחברה תוך מתן מענה לצרכים וליכולות שלהן. שיתוף הפעולה המבורך עם יקי סעדה והקמת הבית לפרויקט בגבעת ושינגטון אפשרו את יישומו באופן מושלם. כל השותפים/ות לפרויקט הזה מלאים/ות בנתינה ללא גבולות, ומוכיחים/ות שהכל אפשרי אם יש את האמונה כי לכל אדם הזכות והיכולת למימוש עצמי, תוך השתלבות בקהילה המכבדת כל אדם על ייחודו".

שתפו את הפוסט:

פוסטים נוספים

סיום שנה מיוחד ב'עלעלים'
סיום שנה ב"עלעלים". בתמונה (מימין): אבי איגרמן- מנהל קהילה חפץ חיים; שמעון רבינוביץ', חבר הנהלה בעמותת 'עלה מוריה'; שי רייכנר, ראש מועצה...

להמשך קריאה >

שבת מיוחדת בעלה מוריה
שיתוף פעולה מרגש בין המסגרות בעמותת 'עלה מוריה' לאנשים עם מוגבלויות. בנות התוכניות 'עלי' ו'עלמיא', השוכנות בקריית החינוך גבעת וושינגטון ונועדו להכין...

להמשך קריאה >

מקבלים את השבת במעון עלה מוריה
בכל יום חמישי במעון עלה מוריה, מזמינים את השבת על ידי עריכת שולחן ופרישת הסמלים המייצגים אותה. יין ענבים, חלה קלועה, כוסות...

להמשך קריאה >