חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

שירות לאומי

שירות לאומי בסניפי רשת 'עלה' מרכז

כבר מתחילת דרכה פיתחה רשת 'עלה' מערך מתנדבים רחב היקף בכלל מרכזי הרשת ברחבי הארץ, הכולל מתנדבים ומתנדבות, שהפכו לחלק בלתי נפרד ממשפחת 'עלה', וזאת כחלק מהראייה של 'עלה' את הצורך בשילוב אנשים מכל גווני החברה עם אוכלוסייה זו.
במערך המתנדבים משולבים גם תקנים מיוחדים עבור בנות שירות המעוניינות להעניק מעצמן, ורוצות לשרת במקום ערכי ומשמעותי.
בנות השירות ברשת 'עלה' שותפות מלאות לעשייה המרגשת בכל תחומי החיים של הילדים והנערים, ויוצאות מדי יום בתחושת סיפוק ונתינה לקראת יום המחר.

התקנים הייחודיים בסניפי רשת 'עלה' מרכז:

הבריכה הטיפולית

בקמפוס המרכזי בצפון בני ברק הוקם מרכז הידרותרפי מהגדולים והמתקדמים בישראל, הכולל בריכה טיפולית משוכללת וחדשנית. תלמידי בית הספר, גני הילדים והפעוטות במעון היום השיקומי, מקבלים בבריכה טיפולי שיקום במים על ידי צוות הידרותרפיסטים מקצועיים. בנות השירות הינן חלק משמעותי מצוות הבריכה ומלוות את החניכים בעת הטיפול במים.

 

מערך הדיור

כמאה ילדים ובוגרים ברמות שונות של מוגבלויות מתגוררים בבית יהלום בבני ברק, 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, תחת השגחה רפואית צמודה, נהנים מפעילויות פנאי, נופשונים ופעילויות שוטפות.
בנות השירות מלוות את הדיירים, מסייעות להם, משמשות להם מעין 'אחות גדולה' ומעניקות לילדים חום ואהבה. במסגרת השירות, משתלבות הבנות בסדר יומם של התלמידים והדיירים, ומשתתפות יחד איתם בפעילויות השונות, בטיפולים הפרא-רפואיים ובפעילויות הפנאי.

בית הספר, גנים ופעוטון

רשת 'עלה' מפעילה בבני ברק בית ספר לחינוך מיוחד, ובו 12 כיתות לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה ומורכבות רפואית. צוות בית הספר מתנהל על פי תוכנית לימודים ייחודית ומגוונת, תוך פיתוח חומרי למידה ייחודיים בהתאם לצורכי התלמידים.
בנות השירות משתלבות כחלק מהצוות, ותורמות בטיפולים פרטניים להעשרת והעצמת הילדים.

ספיישל אולימפיקס

רשת 'עלה' בשיתוף פעולה עם ארגון 'ספיישל אולימפיקס' העולמי יוזמים תוכניות ואירועי ספורט המותאמים במיוחד עבור נערים ואנשים עם מוגבלויות ומאפשרים להם את היכולת להתמודד, להוכיח ולהגשים את עצמם.
בנות השירות מאמנות את הילדים במהלך השנה, מלוות אותם בתוכניות הספורט והינן חלק מהצלחת התלמידים.

בת שירות לאומי, מחפשת מקום ערכי ומשמעותי?
רוצה לתת מעצמך ולהרגיש שייכת?

בואי להתנדב ברשת 'עלה'!

לפרטים נוספים

חני – רכזת מתנדבים ארצית 054-4934405 | chani-t@aleh.org

זניה – רכזת 'עמינדב' 052-8990104

יחד נשנה חיים!

אנו, במרכזי רשת 'עלה' משקמים ומקדמים את הילדים והאנשים על המוגבלויות, כבר 40 שנה. 24/7 ללא הפסקה.
אנו עושים זאת בזכותכם, בזכות הכוח שאתם מעניקים לנו. בזכות החיבוק החם והאוהב בו אתם עוטפים אותנו. בלעדיכם לא היינו יכולים להעניק להם איכות חיים.
היו שותפים עמנו, ועזרו לנו להמשיך ולשנות חיים!