תוכנית "עלה אל האופק"

רשת הוסטלים לילדים עם אוטיזם בגילאי 6-15 באזור השפלה.

מנהלת

אסתי פרידמן

בעלת תואר ראשון בחינוך וחברה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בייעוץ ארגוני מהקריה האקדמית אונו. בעלת ניסיון בתחום החינוך וניהול פרויקטים.

עמותת עלה מוריה מפעילה בגדרה וסביבתה הוסטלים לילדים עם אוטיזם במטרה לספק לדיירים בית חם ואוהב במסגרת אינטימית ומשפחתית לקדמם ולהכשירם לחיים. ההוסטל מהווה דיור תומך עבור דיירים אשר זקוקים להשגחה מלאה ולתמיכה בתחומי היום יום של החיים. בנוסף, מתקיימות פעילויות מגוונות על מנת להעשיר את חיי הדיירים, לשלבם בקהילה במידת האפשר  ולקדמם. מודל העבודה מבוסס על סדר יום מובנה ושמירה מוקפדת על שגרת חיים אשר מאפשרת לדיירים להתנהל בצורה מיטבית. אנו שמחים על קשר של בני המשפחה עם הדיירים ומעודדים ביקורים והשתתפות בחייהם.

רשת ההוסטלים "עלה אל האופק" הוקמה בשנת 2017 ומיועד לילדים צעירים על הרצף האוטיסטי. כיום פועלות ברשת 3 דירות: 2 דירות בגדרה עבור ילדים עם אוטיזם בתפקוד קלאסי: דירת בנים ודירת בנות. דירה נוספת במושב בני ראם עבור בנים צעירים .

הוסטל עלה אל האופק פועל על פי 3 עקרונות מנחים:

1. שמירה על סדר יום קבוע הכולל :

· פעילויות פנימיות ע"י מדריכים בשילוב מפעילים חיצוניים, מתנדבים, אנשי צוות ואנשי מקצוע.
· פעילויות חיצוניות לשילוב הדיירים בקהילה.

2. שמירה על סדר יום קבוע הכולל :

על פי צרכי הדיירים ובהתאמה לתוכניות קידום אישיות שנקבעות לכל דייר לפי רמת תפקודו ויכולותיו.

3. קשר עם משפחה וקהילה

קשר קבוע של דיירי ההוסטל עם בני המשפחות. בהוסטל מתקיים שיח רציף בין המשפחות ובין הצוות המקצועי, בשיתוף עם לשכות לשירותים חברתיים. בין היתר מתקיימות פגישות מקצועיות לפי צורך, ועדות הערכה לאחר 3 חודשי הסתגלות ועוד. במקביל, מתקיימים שותפות, שיח והתייעצות רציפה של הצוות המקצועי המלווה את ההוסטל ומדריך את הצוות.

צוות עלה אל האופק

אסתי פרידמן

מנהלת
בעלת תואר ראשון בחינוך וחברה ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בייעוץ ארגוני מהקריה האקדמית אונו. בעלת ניסיון בתחום החינוך וניהול פרויקטים.

יואב ברקאי

עו"ס
בעלת תואר משולב פסיכולוגיה ותקשורת מנהלת תפעול בכירה בעלת הסמכה לטיפול ועיצוב התנהגותי מאמנת בכלי NLP ילדים ונוער ומנחת סדנאות חברתיות עוסקת בתחום אוכלוסיות מיוחדות כ10 שנים.

פרטי התקשרות:

שאלות ותשובות

העמותה מפעילה צוות רחב של מטפלים, מדריכים מקצועיים, צוות רפואי, סיעודי וצוות מקצועות הבריאות אשר מספקים את התמיכות והטיפולים הנדרשים לדיירים. הצוות הרב- מקצועי פועל בגישה הוליסטית הרואה את הילד במרכז עם יכולותיו וצרכיו ובונה עבורו תכנית קידום אישית לצד תכנית ניהול סיכונים. התוכנית המקצועית מאפשרת לכל ילד להגיע לתפקוד מקסימלי תוך עידוד לעצמאות בחיי היום יום, לתקשורת ולהשתלבות בקהילה.

להלן רשימת כוח אדם במסגרות ההוסטל:

מנהלת הוסטל

אם הבית

רכזת תרבות פנאי וחינוך

עו"ס

מדריכים

בנות שירות

מדריך ספורט

פסיכיאטר

רופא

אחות

עובדי אחזקה

מנתחת התנהגות

מרפאה בעיסוק

תזונאית

פיזיותרפיסטית

במסגרת ההוסטל פועלים שלושה בתים בתוך הקהילה, בגדרה ובבני ראם. הבתים ממוקמים בתוך שכונות מגורים שקטות ופסטורליות בכדי לקדם ערכים של נורמליזציה ושילוב הילדים עם תושבי הסביבה, לצד איכות חיים ורווחה מרבית. בכל בית צוות קבוע הכולל רכז ומדריכים המהווים מעין משפחה ומשרים אוירה ביתית וחמה.

במסגרת הפעילות בהוסטל יש הקפדה ברורה ושמירה על סדר יום קבוע ומובנה המאפשר לילדים להסתגל לתכנית ולהתקדם לפי יכולתם.

כל הפעילות בהוסטל מבוססת על אמונה חזקה ביכולותיהם של דיירי ההוסטל להגיע להישגים, לתחושת סיפוק ולחיות חיים נוחים, איכותיים ומאושרים ככל האפשר. זאת תוך שמירה על כבודם העצמי, טיפוח אישיותם ושילובם במשפחה, בחברה, ובקהילה.

בשעות הבוקר הילדים נמצאים בבתי ספר באזור בהתאם לרמת תפקודם.

בשעות אחר הצהרים הילדים מסיימים את לימודיהם ושבים אל ההוסטל ופעילויותיו:

– פעילויות פנימיות ע"י מדריכים בשילוב מפעילים חיצוניים, מתנדבים, אנשי צוות ואנשי מקצוע.

– פעילויות חיצוניות לשילוב הדיירים בקהילה.

מאמרים

שבת מיוחדת בעלה מוריה

שיתוף פעולה מרגש בין המסגרות בעמותת 'עלה מוריה' לאנשים עם...

בנות תכנית עלמיא נהנו במופע "צמאה" השנתי בבנייני האומה בירושלים

מופע  "צמאה" השנתי הוא מופע מרהיב המרכז בתוכו שילוב של...

בר מצווה לנתנאל מהוסטל "עלה אל האופק" בני ראם

השבוע בבית בבני ראם חגגנו לנתנאל המתוק שלנו בר מצווה....