אודות

הרב יהודה מרמורשטיין
האיש, החזון וההגשמה

הרב יהודה מרמורשטיין
מנכ"ל ומייסד רשת 'עלה'

שותפים יקרים לדרך,

בלתי נתפס איך חלף לו הזמן מהר כל-כך והשתנה כיוון הרוחות המנשבות. שנת 2020 הייתה גדושה באתגרים רבים שלא ידענו מעולם.
התמודדו עם אתגרים אלה צוותים מופלאים שהתאימו את עצמם אל השינויים באותה מסירות מוכרת. תחת מגבלות המגיפה שהכתה בעולם כולו ללא רחם, רשת עלה המשיכה לפרוח ולשגשג ופירות העשייה ניכרים.
השגנו הישגים כבירים: רשת מעונות 'עלה' התפתחה , פרויקטים רבים נחלו הצלחה, נוצרו שיתופי פעולה חדשים ומבורכים, קידמנו הקמה של מרכזים נוספים ואת תהליך הנגשת השירותים שלנו לקהלים נוספים.
גם השנה הצלחנו, להפיץ סביבנו חום, אהבה ואור שבכוחם לגרש את החושך והצער ולפתוח את כל שערי הלב, לאחד וללכד.
ספר עב כרס לא יספיק להכיל ולתאר את רגעי האושר וההנאה שנפלו אפילו בחלקו של ילד אחד במשך השנה שחלפה. במעונות זוכים הילדים לחיים חדשים של ממש המאפשרים להם להגשים ולמלא את כל צרכיהם. רק בעזרתכם הרבה יוכלו המעונות הללו להמשיך הלאה, להתקיים ולהתפתח, ואנחנו נוכל להעניק את הטוב ביותר שמגיע לכל הילדים- ילדינו המיוחדים.
המשיכו להיות איתם ואיתנו, יחד נמשיך להצמיח תקווה!

בשנת 1982 חברו הורים לילדים עם מוגבלויות למען מטרה משותפת אחת: להשיג עבור ילדיהם את הטיפול האיכותי שבאמצעותו יוכלו לשגשג ולמצוא משמעות בחייהם המורכבים. באותן שנים הפתרונות הטיפוליים היו מעטים, וההורים פנו לעזרת הרב יהודה מרמורשטיין, מייסד ומנכ"ל 'עלה' – הרשת הלאומית לטיפול וקידום ילדים ואנשים עם מוגבלויות.

ההיענות של הרב מרמורשטיין הובילה להקמת רשת 'עלה' ולמהפכה של ממש בתחום השיקומי בישראל ובעולם כולו. לאורך השנים הרב מרמורשטיין הוביל וקידם גם שינויים בחקיקה למען אוכלוסיית אנשים עם מוגבלויות. כיום, 'עלה' היא הרשת הגדולה בישראל המציעה רצף שירותים לאנשים עם מוגבלויות: מוגבלות שכלית התפתחותית, מורכבויות רפואית, שיתוק מוחין, אפילפסיה, טיי-זקס, אוטיזם, סיבוכים שנוצרו בעקבות גידול מוחי או תאונה, מגבלות ראייה ותנועה, קשיי נשימה ועוד.

'עלה' מציעה שירותים ברמה הגבוהה ביותר למאות ילדים ובוגרים בישראל בתחומי הדיור, החינוך והשיקום. פעילותה מאפשרת להם חיים איכותיים ומלאי משמעות. בזכות ההון האנושי של עלה, מסירותם ואמונתם של הצוותים המקצועיים, המתנדבים וההורים, דיירי רשת 'עלה' ותלמידיה מצליחים להגיע להישגים מרשימים. רשת 'עלה' הצליחה להוכיח בעבר והיא ממשיכה להוכיח זאת כל העת, כי בכל אדם טמונים גרעין של תקווה ופוטנציאל אישי לתקשורת, לרגשות, לקידום ולאהבה.

אנו מאמינים שכל בני האדם שווים וכל אדם הוא עולם ומלואו.

אנו מאמינים שלכל אדם עומדת הזכות להיות חלק ממארג החיים האנושי, בהתאם ליכולותיו וכישוריו. השירות של 'עלה' ניתן לכל נפש ונפש ללא תלות בתרבות, גזע, דת ומין.

אנו מאמינים שאדם עם מוגבלות הוא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית ורשת 'עלה' פועלת להשתלבותו בקהילה, לצד פעולותיה לשינוי התודעה והיחס כלפי השונה.

אנו פועלים במקצועיות, באהבה בחום וברגישות.

הרב יהודה מרמורשטיין

מנכ"ל העמותה