חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

אודות

המוטו שלנו

בשנת 1982 חברו הורים לילדים עם מוגבלויות למען מטרה משותפת אחת: להשיג עבור ילדיהם את הטיפול האיכותי שבאמצעותו יוכלו לשגשג ולמצוא משמעות בחייהם המורכבים. באותן שנים הפתרונות הטיפוליים היו מעטים, וההורים פנו לעזרת הרב יהודה מרמורשטיין, מייסד ומנכ"ל 'עלה' – הרשת הלאומית לטיפול וקידום ילדים ואנשים עם מוגבלויות.

ההיענות של הרב מרמורשטיין הובילה להקמת רשת 'עלה' ולמהפכה של ממש בתחום השיקומי בישראל ובעולם כולו. לאורך השנים הרב מרמורשטיין הוביל וקידם גם שינויים בחקיקה למען אוכלוסיית אנשים עם מוגבלויות. כיום, 'עלה' היא הרשת הגדולה בישראל המציעה רצף שירותים לאנשים עם מוגבלויות: מוגבלות שכלית התפתחותית, מורכבויות רפואית, שיתוק מוחין, אפילפסיה, טיי-זקס, אוטיזם, סיבוכים שנוצרו בעקבות גידול מוחי או תאונה, מגבלות ראייה ותנועה, קשיי נשימה ועוד.

'עלה' מציעה שירותים ברמה הגבוהה ביותר למאות ילדים ובוגרים בישראל בתחומי הדיור, החינוך והשיקום. פעילותה מאפשרת להם חיים איכותיים ומלאי משמעות. בזכות ההון האנושי של עלה, מסירותם ואמונתם של הצוותים המקצועיים, המתנדבים וההורים, דיירי רשת 'עלה' ותלמידיה מצליחים להגיע להישגים מרשימים. רשת 'עלה' הצליחה להוכיח בעבר והיא ממשיכה להוכיח זאת כל העת, כי בכל אדם טמונים גרעין של תקווה ופוטנציאל אישי לתקשורת, לרגשות, לקידום ולאהבה.

יהודה מרמורשטיין
מייסד ומנכ"ל רשת 'עלה'

 

משפחת עלה

הרב יהודה מרמורשטיין

לפני ארבעים שנה, פנה אלי זוג הורים. תינוקם הפעוט סבל מקשיים מורכבים ונזקק לשיקום. ההורים הביטו בי בייאוש היכן ימצאו מקום שיעניק לבנם את כול האהבה שהם רוחשים לו שנים חלפו מאז. התינוק מיצה את יכולותיו והפך לבוגר פעיל המשולב בקהילה, אך את פניו ופני הוריו אינני שוכח. עבורו, עבור עשרות אלפי ילדים כמוהו ועבור ההורים, הקמתי את על"ה. עם סגל נפלא של מטפלים מורות וצוותי שיקום אנו מעניקים להם בית. לכאורה שליחותנו בעיצומה.

מנכ"ל ומייסד

דבורה גלאובר

עלה בשבילי הוא סגירת מעגל.
עלה הוא המקום לראות ניסים גלויים בכל יום ויוםזה בית גדול ל-90 משפחות יקרות שסומכות עלינו ומעניקות לנו את הזכות לטפל ולשמור על האוצרות המיוחדים שלהם. עלה בשבילי זה לפגוש כל יום אנשים שעובדים מתוך מסירות, שליחות ורצון לעשות טוב בעולם

מנהלת בית יהלום

סיגלית משעלי

מנהלת אשכול גן ליעד

שרי ורטהיימר

מנהלת מעון שיקומי

ראובן שטרן

היחידה לקשרי חוץ ופיתוח משאבים

מיכל אלקריף

מנהלת בית ספר בית-חיל

היחודיות של עלה

המשפחה במרכז

הורי התלמידים והדיירים ברשת 'עלה' שותפים מלאים בתוכניות הטיפול בילדם. הצוותים מתנהלים מתוך שקיפות, בפתיחות מרבית ומאפשרים להורים לקחת חלק בכל שלב.

רצף של שירותים

רשת 'עלה' פיתחה רצף של שירותים בתחומי הדיור, החינוך והשיקום, לילדים ואנשים עם מוגבלויות מגיל ינקות ועד בגרות, על מנת לתת מענה מקיף ורחב.

מסירות, אהבה ומקצועיות

הורי התלמידים והדיירים ברשת 'עלה' שותפים מלאים בתוכניות הטיפול בילדם. הצוותים מתנהלים מתוך שקיפות, בפתיחות מרבית ומאפשרים להורים לקחת חלק בכל שלב.

מובילים בקידמה

השימוש בטכנולוגיות מתקדמות הוא עיקרון מוביל במערך השירותים של רשת 'עלה'. אנשי המקצוע  ב'עלה' משתלמים ומתפתחים והמרכזים של עלה מהווים כר נרחב של ביקורים ולמידה של אנשי מקצוע מהארץ ומהעולם.

משתלבים בקהילה

רשת 'עלה' רואה את דייריה ותלמידיה כחלק מקהילה תומכת ופועלת לחבר את החברה והקהילה לפעילותה ובמקביל לשלב את הדיירים והתלמידים בחברה ובקהילה.

העשייה שלנו​

עולם של התנדבות

כחלק מהראייה של רשת 'עלה' את הצורך בשילוב אנשים מכל גווני החברה עם תלמידי ודיירי 'עלה', התפתח ב'עלה' כבר מתחילת דרכה מערך מתנדבים רחב היקף, הכולל מתנדבים ומתנדבות, שהפכו לחלק בלתי נפרד ממשפחת 'עלה'.

מערך ההתנדבות העצום של עלה הוא מהגדולים בישראל. מאות מתנדבים מכל המגזרים וקבוצות האוכלוסייה מעידים כאלף עדים על שינוי התודעה לטובה בכל הנוגע לאנשים עם מוגבלויות.

המתנדבים משתלבים בכל רצף השירותים ש'עלה' מציעה, החל משעת מפגש קבועה עם דייר או תלמיד, דרך השתתפות באירועים משמעותיים ואירועי חגים, וכלה בארגונים וחברות הרואים את המעורבות החברתית כנדבך חשוב בפעילותם העסקית ומשתלבים עם דיירי ותלמידי עלה בהתנדבות משמעותית לאורך השנה כולה.

המתנדבים עוברים תהליך עמוק של חשיפה, הכרה ושינוי התודעה ביחס לילדים ואנשים עם מוגבלויות. מרבית מהמתנדבים מספרים כל העת, כי בתהליך ההתנדבות הם מוצאים את עצמם בצד המקבל הרבה יותר מאשר בצד המקבל.

"קיבלתי פרופורציות לחיים", "למדתי מה זאת אהבה ללא גבולות", "למדתי להבין שהאתגרים שאיתם אני מתמודד לאורך חיי, הינם אין ואפס לעומת אתגר החיים האמיתי שאיתו מתמודדים מקבלי השירות ב'עלה'" – אלו הן רק חלק מהתגובות שבהן אנו נתקלים מדי יום, והן מספרות בכמה משפטים את הסיפור המלא של עלה.

חקיקה, תוכניות ומודעות בקהילה

במסגרת פעילותה למען ילדים ובוגרים עם מוגבלויות, פועלת 'עלה' במישורים שונים להגברת המודעות בקהילה בארץ ובעולם, לקידום חקיקה, להיכרות אישית ובלתי אמצעית עם חייהם וצרכיהם של תלמידי ודיירי עלה, ולעידוד ההתנדבות והתמיכה שמקבלים אנשים עם מוגבלויות מהקהילה וסביבתם. 'עלה' מפתחת תוכניות התנדבות והכשרות מקצועיות ומעניקה חסויות לפעילויות קהילתיות משלבות, המשפיעות על שינוי היחס כלפי אנשים עם מוגבלויות. 'עלה' משקיעה משאבים רבים במטרה להעניק פעילויות חברתיות אינטראקטיביות וחווייתיות תואמות גיל. תלמידי ודיירי 'עלה' זוכים לספורט טיפולי, ליציאה לפארקים ולחוף הים, לביקור בספריות ובתי קפה, ואף לטיולים מאורגנים לאתרים מרכזיים בישראל. בנוסף, בשיתוף עם עמותת 'ספיישל אולימפיקס'  עורכת 'עלה' אימונים  ואירועי ספורט במסגרתם מתאמנים התלמידים בענפי ספורט שונים, כמו: כדורגל, באולינג, זריקה לסל וסופטבול – כל זה בשילוב עם ספורטאים מן השורה. תוכנית האימונים מספקת לספורטאי עלה העצמה דרך הספורט ושיפור הישגים אישיים.

אור לעולם​

'עלה' ביססה את עצמה כמוקד מרכזי למחקר ולהדרכה קלינית, ומרכז הכוונה לסטודנטים. התוכניות הייחודיות של 'עלה' נלמדות ברחבי העולם ומהוות השראה לרבים. מומחים בתחום החינוך המיוחד מכל רחבי העולם, כולל מומחי בריאות, סטודנטים לרפואה, לעבודה סוציאלית, אקדמאים ואקטיביסטים חברתיים, מבקרים ב'עלה' כדי ללמוד ולרכוש ניסיון בשילוב אנשים עם מוגבלויות. 

קשרי קהילה

רשת 'עלה' מפתחת כל העת יוזמות ופעילויות שונות ומגוונות, המאפשרות לחבר עוד ועוד אזרחים לעשייה השיקומית המבורכת. כמו"כ, רשת 'עלה' מעניקה מענה ייחודי למשפחות המגדלות את ילדיהם עם המוגבלות בביתם, וזקוקים להפוגה של מספר ימים, וכן במקרים של אירוע משפחתי או נסיעה לחו"ל, והם משולבים במערך הדיור של 'עלה' למשך ימים אלו.

שותפות ונתינה

כ-80% מהתקציב השוטף של רשת 'עלה' מגיע ממשרדי החינוך, הרווחה, הבריאות, התרבות והספורט, המשרד לשוויון חברתי, וכן מהמוסד לביטוח לאומי. כמו כן ניתנים ל'עלה' תקציבים מוניציפליים שונים. יתרת התקציב מגויסת מדי שנה מתורמים פרטיים נדיבי לב מהארץ ומחו"ל, ובעיקר מתושבי ישראל מכל גווני הקשת, המבקשים להיות שותפים במפעל החיים האדיר הזה.

השותפים שלנו​

היו שותפים עמנו, ועזרו לנו להמשיך ולשנות חיים!

יחד נשנה חיים!

אנו, במרכזי רשת 'עלה' משקמים ומקדמים את הילדים והאנשים על המוגבלויות, כבר 40 שנה. 24/7 ללא הפסקה.
אנו עושים זאת בזכותכם, בזכות הכוח שאתם מעניקים לנו. בזכות החיבוק החם והאוהב בו אתם עוטפים אותנו. בלעדיכם לא היינו יכולים להעניק להם איכות חיים.
היו שותפים עמנו, ועזרו לנו להמשיך ולשנות חיים!