מעון עלה מוריה

מעון דיירים המעניק שירותים לצעירים ובוגרים עם מוגבלות שכלית, אוטיזם ובעיות רפואיות מורכבות.

מנהלת

מרב רזיאל

מעון מוריה מהווה דיור תומך עבור דיירים אשר זקוקים להשגחה מלאה ולעזרה בתחומי היום יום של החיים. במעון מתקיימות פעילויות מגוונות על מנת להעשיר את חיי הדיירים, לשלבם בקהילה במידת האפשר  ולקדמם.

במעון מתגוררים כ 120 דיירים בקומפלקס מגורים המונה 6 יחידות דיור וב- 3 בתים בקהילה.

בנוסף, ישנו מרכז יום, סמוך לבתי המגורים, אשר נותן מענה לבוגרים בעוד התלמידים הצעירים לומדים במסגרת בית הספר של העמותה. מרכז היום מונה כ-70 משתתפים,  המשולבים  בקבוצות פעילות לפי פרופיל המתאים לאופי החניכים בקבוצה.

במקום פועלת מרפאה הפועלת 24/7 ומעניקה מענה רפואי מקצועי הכולל מניעה וטיפול בהתאם לצרכי הדיירים.

הצוות במעון נכון לעבוד עם כלל הדיירים, כל אחד וצרכיו. אנו שמחים על קשר של בני המשפחה עם הדיירים ומעודדים ביקורים והשתתפות בחייהם .

מערך הדיור וחלוקת הדיירים

מעון עלה מוריה מיועד לדיירים עם מוגבלות שכלית ברמת תפקוד בינוני עד קשה.
בנוסף, ישנם דיירים המאובחנים גם עם אוטיזם או תסמונות נוספות ובעיות רפואיות מורכבות.
חלוקת הדיירים לבתי המגורים נעשית עפ"י פרופיל הדיירים.

בית צהוב

בית המאופיין כבית סיעודי לדיירים המרותקים לכיסאות גלגלים ומוגדר כסיעודי מלא. מלבד טיפול סיעודי הדיירים משתתפים בפעילויות רבות ומגוונות כגון ספורט טיפולי, פעילות לחיזוק שרירים, פעילות חושית באמצעות קרמים, בשמים, שמנים בניחוחות שונים. פעילות "ספא"- עיסויי רגלי עם אמבט עיסוי ועיסוי זרועות עם מכשיר מתאים. בנוסף מתקיימת פעילות שמיעת סיפור לפני השינה.

בית לבן

בית המאופיין כבית סיעודי לדיירים אשר נעזרים בכיסאות גלגלים ויחד עם זאת אוהבים לשהות על מזרונים או להתנייד עצמאית במרחב הבית, הבית מוגדר כסיעודי חלקי. מלבד טיפול סיעודי הדיירים משתתפים בפעילויות מותאמות רבות כגון ספורט טיפולי, פעילות חושית באמצעות קרמים, בשמים, שמנים בניחוחות שונים. פעילות "ספא"- עיסויי רגלי עם אמבט עיסוי ועיסוי זרועות עם מכשיר מתאים. פעילות קולינרית כגון הכנת גלידה, הפעלת מכשיר סודה והכנת מיצים, ופעילות שמיעת סיפור לפני השינה. בבית זה ישנן פעילויות מותאמות המתרחשות על משטחי פעילות או מותקנות על קירות הבית בגובה נמוך, כך שהשוהים על הרצפה יוכלו לקחת חלק באופן עצמאי.

בית כחול

בית לדיירות המאופיינות בהתנהגות מאתגרת ובעיות רפואיות. בבית פעילויות הפנאי רחבות ומותאמות על פי תכניות קידום אישיות. דיירות שלוקחות חלק באחזקת הבית: הכנת פירות, החלפת מצעים, תליית בגדים וקיפולם, שטיפת צלחות וכוסות ועוד. חלק מהדיירות נהנות מפעילות פנאי על בסיס משחקי קופסא. לדיירות מסוימות מותאמת פעילות טיפוח יומית כחלק מתוכנית קידום. לבית זה ישנה חצר המשתלבת עם גינה ציבורית. העצים והאדמה הטבעית מוסיפים לתחושת היציאה לטבע והפעילות שמתקיימת באזור הזה הינה בסגנון פיקניק. חוג מוזיקה מתקיים על מחצלת תוך כדי חלוקת קרטיבים או מיץ, עוד בחצר זו, משחקי כדור וחישוקים וישיבה בחברותא

בית ורוד

בית בקהילה לבנות. דיירות בבית זה נהנות מפעילויות חברתיות וביתיות. ישיבה בחברותא בחצר הבית, שימוש במחשב אשר ממוקם בסלון, האזנה למוזיקה, פעילות כלכלת בית של הכנת סלטים וקינוחים, פעילות סימבולית בעצמאות בובות ואביזריהם/כלי מטבח. בשגרת הבית מתקיימת יציאה לקהילה בליווי בנות שירות ומתנדבים. בילוי ברחובות העיר, ישיבה במסעדה וגלידריה, ביקור בספריה השכונתית ובמוזיאון.

בית סגול

בית בקהילה לבנים.

דיירים בבית זה נהנים מפעילויות בחצר הבית ובה מתקני שעשוע מוזיקליים וספורטיביים.
בנוסף בבית הוקמה גינה קהילתית המספקת תעסוקה יומית על ידי טיפול וטיפוח הגינה.
קטיף הירקות מהגינה והכנת סלט הינם חלק מהפעילות בבית.

בית כתום

בית המיועד לבנים צעירים עם התנהגות מאתגרת. דיירים בבית זה נהנים מחצר גדולה במיוחד המאובזרת בשלל נדנדות, האזנה למוזיקה וכן מפעילויות ספורט ומוזיקה מגוונות. בבית זה מרחב פתוח בתוך הבית, המאפשר לדיירים לבחור היכן להתמקם או לנוע בזמן הפנאי.

בית ערן בנות

בבית זה מתגוררות דיירות המאופיינות בהתנהגות מאתגרת. בבית פעילויות הפנאי מגוונות ומתאמות לאופי הדיירות וכן לתחביביהן האישיים. בבית הותאמה פינה עבור דיירות הזקוקות לגירוי חושי ממוקד ומועברת שם פעילות סנוזלן. בחלק נוסף של הבית מתקיימת פעילות יצירה ופעילות תיאטרלית המועברת על ידי בנות שירות והצוות.

בית ערן בנים

דיירים בבית זה מאופיינים בהתנהגות מאתגרת ובתנועתיות הפעילויות בבית זה מתקיימות לרוב בחצרות בשל הצורך של הדיירים להתנועע. אל הבית בישיבה סביב שולחן נכנסים בקבוצות קטנות לפעילות יצירה. בבית חדר ג'ימבורי אליו יורדים קבוצת דיירים מידי יום

בית עינת

בית זה הינו יחודי ומוגן ומיועד ל6 דיירים עם אוטיזם בתפקוד קלאסי. פעילויות הפנאי בבית זה מועברות על ידי הצוות המקבל הכשרה לכך ותוך יישום תכניות קידום אישיות ושמירה על סדר יום מוקפד. פעילויות מים, משחקי כדור, משחקי קופסא מאתגרים הינם חלק מפעילות הפנאי היומית בבית. לבית זה חצרות רחבות, המאפשרות לדיירים למצוא פינה מוצלת או משחק בנדנדה.

צוות מערך הדיור

מרב רזיאל​

מנהלת מעון, מערך דיור ומרכז יום​
עובדת בעלה גדרה מזה שנתיים. בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת בר אילן מדעי הרוח, ותעודת הוראה. מזה כ15 שנים מעורבת בעשייה בתחום של אנשים עם מוגבלות שכלית- בהתנדבות ובאופן מקצועי. בעבר ניהלה מסגרות שונות לאנשים עם מוגבלות פיזית ושכלית.

אורנה ג'נח

רכזת טיפול
מתגוררת באשקלון ועובדת כרכזת טיפול במעון מוריה מזה כשנה וחצי, אוהבת מאוד את כל תחום עבודתי ופה למען רווחת העובדים הכפופים לי ורווחת הדיירים.

מיטל מזוז

רכזת מרכז יום עלה מוריה
בעלת תעודת מחנכת לגיל הרך של מכללת אחווה. עוסקת בחינוך כ-14 שנה ובעלת ניסיון רב במסגרות החינוך המיוחד. עובדת בעלה מוריה משנת 2018 ומובילה את מרכז היום בשעות הבוקר.

לירון כהן

רכזת חינוך תרבות פנאי מתנדבים
בעלת תואר משולב פסיכולוגיה ותקשורת מנהלת תפעול בכירה בעלת הסמכה לטיפול ועיצוב התנהגותי מאמנת בכלי NLP ילדים ונוער ומנחת סדנאות חברתיות עוסקת בתחום אוכלוסיות מיוחדות כ10 שנים.

יואב ברקאי

עו"ס
בעל תואר ראשון לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בן גוריון. בנוסף, ללימודי תעודה של טיפול התנהגותי קוגניטיבי בבית חולים תל השומר. במקביל לעבודתו במעון עובד כמטפל התנהגותי קוגניטיבי בכפר הנוער כנות ובמכון פרטי באשדוד יואב נמצא במעון מזה כשנתיים וחצי.

יפית אליעד

מרפאה בעיסוק
בעלת תואר ראשון ושני בריפוי בעיסוק של האוניברסיטה העברית. בעלת וותק של 20 שנה בריפוי בעיסוק. עבדה מזה כמה שנים במסגרות למוגבלות שכלית התפתחותית ועובדת במעון עלה מוריה משנת 2019. עובדת 20 שנה עם אוכלוסיית הגיל השלישי על כל גווניו. ניהלה שירות ריפוי בעיסוק בבתי חולים גריאטריים ובתי אבות שונים. עבדה כבקרית של משרד הבריאות. מרצה ויועצת בתחום הגיל השלישי

רוני שילה

דיאטנית קלינית B.Sc
בעלת תואר בביוכימיה ותזונת האדם של האוניברסיטה העברית ירושלים עם וותק של 25 שנה במסגרות למוגבלות שכלית התפתחותית. מתמחה בטיפול בילדים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים, במסגרת מעונות יום שיקומיים ומעונות משרד הרווחה. עובדת בעלה גדרה משנת 2012 במסגרות השונות.

אירית רוזנברגר

אם בית

מוטי אלנבוגן

פסיכולוג
עובד במעון מוריה מזה 17 שנים. מתמחה בשיטות עיצוב התנהגות ושינוי התנהגות, ניתוח התנהגות, הנחיית קבוצות, אסטרטגיות למידה וליקויי למידה. מתמחה בעבודה עם אוכלוסיות מש"ה, אוטיזם ולקויות למידה על רקע אורגאני. בתחום אחריותי קיום אבחונים פסיכולוגיים לדיירים תוך שימוש במבחנים פסיכולוגיים מותאמים לאוכלוסיית האנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. כמו כן, תצפיות מסוגים שונים, ייעוץ להורים, הדרכות וייעוץ טיפולי-תפקודי לצוות המטפלות והרכזות, סדנאות הערה לצוות, בניית תוכניות התנהגות לדיירים.

פרטי התקשרות:

שאלות ותשובות

מעון עלה מוריה  מעניק שירותים לצעירים ובוגרים עם מוגבלות שכלית, אוטיזם ובעיות רפואיות מורכבות.

במעון הדיירים מקבלים את כלל השירותים, החל ממגורים וצרכים בסיסיים, דרך צרכים רפואיים ונפשיים ועד למסגרות יום, פעילויות פנאי, אירועים וטיולים.

אנו חורטים על דגלינו- דיירים קודמים לכל והשמיים הם הגבול.

בכל הזדמנות שניתן אנו יוצאים עם הדיירים לקהילה, משלבים את הדיירים באירועים מקומיים או בטיולים ואתרים שפתוחים לקהל הרחב.

מרכז היום מהווה מסגרת יום לדיירים הבוגרים. תכנים ופעילויות רבות מועברים בסדר יום מובנה ובאופן מותאם לכל דייר.

הצוות המסור- צוות מקצועי, צוות רפואי, צוות מטפלים וצוות התפעול- כולם כאן למען הדיירים ואוהבים את העשייה היומיומית איתם ועבורם.

משפחות הדיירים שותפים מלאים לטיפול בילדם מצטרפים לאירועים שנתיים, מגיעים לבקר כרצונם, בכל הזדמנות.

בכל אחד מהבתים ישנה פעילות אחר הצהריים בהתאם לאופי הדיירים וצרכיהם.

מכל הבתים יוצאים דיירים לקהילה באופן יומיומי.

בנוסף, אנו מקיימים יציאות קבועות לגלידריה המקומית, בית קפה, ספריה העירונית, טיולים לחוות בע"ח, חוף הים, פארקים בגדרה ומחוץ לגדרה, נסיעה שנתית לחרמון ועוד.

החניכים משתתפים בפעילות מוטורית בחצר ובתכנית יציאה לקהילה- קניות בסופר ומפגש בספריה העירונית, וכן יציאה לפארק בקבוצות הליכה.  במסגרת סדר יום מבנה מתקיימות פעילויות פנאי וטיפוח אישי. פעילויות תעסוקה והעשרה מגוונים: חוג כלכלת בית, מוסיקה, יצירה.

החניכים שוהים במרחב הטיפולי ובו סדר יום הכולל  טיפולי פיזיותרפיה מקדמים ומשמרים, פעילויות והעשרה בתחומי עניין רבים כגון: חוג כלכלת בית, פעילויות מגע ותחושה, מוסיקה ויצירה בחומרים.

החניכים משתתפים בסדנאות יצרנות בחימר, בפעילויות העשרה בתחומי פנאי וטיפוח אישי, חוג כלכלת בית, יצירה בחומרים, פעילות נושאית.

בסדנאות החימר מיוצרים מוצרי יודאיקה ותכשיטים הנמכרים במסגרת "בוטיק עלה" לקהל הרחב, לחברות וארגונים כממוצרים עם ערך מוסף.

המערך סביב המעון הוא עצום ומונה למעלה מ- 200 עובדים ועובדות מתנדבים ומתנדבות. לעיל מפורט חלק מהסגל הבכיר שמוביל את מעון עלה מוריה.

מאמרים

מקבלים את השבת במעון עלה מוריה

בכל יום חמישי במעון עלה מוריה, מזמינים את השבת על...

קידום בריאות האדם

השבוע זכו אנשי מעון עלה מוריה בגדרה לארח את הסטודנטים...

שבת מתנדבים בעלה מוריה

18 מתנדבים מרחבי גדרה והסביבה הגיעו בשבת האחרונה למרכז עלה...