טיפולים לילדים עם צרכים מיוחדים

טיפול בילדים עם צרכים מיוחדים

ניסיון של שנים רבות, מלמד כי הורים המקבלים הדרכה נכונה, כלים, מידע ותמיכה – יכולים להשפיע משמעותית על התפתחות ילדיהם, על שיפור המיומנות שלהם ועל הדינאמיקה הטיפולית הפנים משפחתית מתוך אמונה שכל ילד יכול לממש את הפוטנציאל שלו. כיום ניתן לומר זאת בוודאות כי גם לילדים בעלי פגיעות, תסמונות והפרעות, יש יכולת ללמוד תפקודים חדשים, לעקוף את הפגיעה וליצור מסלולי למידה חדשים שיובילו לתפקוד טוב יותר.

מטפלים בילדים עם צרכים מיוחדים

ברשת עלה הפכו את נושא הטיפולים לילדים עם צרכים מיוחדים לדגל והביאו לשינוי כללי בכל הקשור לכך הן בהתרחבות קשת הטיפולים וסוגיהם, הן בהתקדמות והתפתחות איכות הטיפולים והמכשור המתקדם שמיוצר במיוחד עבורם והן בהכרה של המדינה ומוסדותיה בצורך להעניק תמיכה ומימון שיאפשרו לקיים מערך מורחב וסדיר של טיפולים לילדים עם צרכים מיוחדים.

טיפול רגשי אוטיזם / צרכים מיוחדים

ילדים עם צרכים מיוחדים מתמודדים עם מגוון קשיים המצריכים התייחסות ייחודית, למשל לקויות למידה, עיכובים התפתחותיים, הפרעות קשב וריכוז, לקויות ויסות תחושתי, הפרעות תקשורת, לקויות שפה, נכויות ועוד והם נמצאים לעיתים קרובות בסיכון לפתח קשיים רגשיים, חברתיים והתנהגותיים. במקרים אלה, יש חשיבות רבה ליכולת הסביבה לזהות את הקשיים של הילד ולתת להם מענה מתאים, שיתרום ליכולת ההתמודדות וההסתגלות של הילד מול מגוון אתגרים בהווה ובעתיד. טיפול רגשי לילדים עם צרכים מיוחדים הנעשה באמצעות משחק נחשב לדרך טיפולית מתאימה ויעילה.

ריפוי בעיסוק לילדים

אנשי המקצוע מספקים התערבות המאפשרת לילדים לפתח או לשחזר מיומנויות חברתיות, מיומנויות משחק ויכולות למידה. בנוסף, מרפאים בעיסוק מיומנים בעזרה למטופלים בעלי מגוון רחב של קשיים גופניים, התפתחותיים והתנהגותיים, כגון ליקויי כתיבה, שימוש במחשב וכדומה, ובהתאמת ציוד ואביזרי עזר.

קלינאית תקשורת

כחלק מהסל הנרחב של טיפולים לילדים עם צרכים מיוחדים, מפעילה עלה קלינאי תקשורת. הלקויות בהן מטפלים קלינאי תקשורת יכולות לנבוע מסיבות מגוונות. קלינאי התקשורת מאבחן, נותן טיפול תרגולי והוראתי, ומתאים טכנולוגיה מסייעת כגון מכשיר שמיעה וציוד תקשורת תומכת וחליפית. מטרתו היא לאפשר תקשורת בצורה קלה ונוחה ככל האפשר ועצם כך לשפר את איכות חיי המטופל.

טיפולי הידרותרפיה

בריכה הידרותרפית שיקומית מהמתקדמות בארץ, נבנתה במרכז עלה בבני ברק כדי להבטיח כי ילדי עלה יקבלו את הטיפול ההידרותרפי האיכותי והאינטנסיבי לו הם זקוקים, הבריכה תהיה פתוחה לאנשים וילדים עם צרכים מיוחדים בקהילה הרחבה יותר.

מתחם הבריכה ההידרותרפית כולל: בריכה טיפולית גדולה, בריכת פעוטות, חדרי מלתחות ושירותים, חדרי צוות, מנופי נשיאה.

פיזיותרפיה לילדים

טיפולי פיזיותרפיה לילדים עם צרכים מיוחדים הם תחום מקיף אשר נועד לטפל בהפרעות המגיעות ממקורות שונים, לעלה יש את הכלים לטפל בבעיות שונות כגון:
אורתופדיה: אבחון וטיפול בפגיעות שלד-שריר בעיקר (פגיעות לאחר טראומה גופנית, שחיקה מכנית, צלקות ועוד).

נירולוגיה

אבחון וטיפול בפגיעות המערבות את מערכת העצבים (מחלות ופגיעות שונות של מערכת העצבים, כגון תסמונת גייאן-בארה, אירוע מוחי CVA או פגיעה בחוט השדרה).
שיקום נשימתי: אבחון וטיפול בליקויים שונים של מערכת הנשימה (כמו אלו המעורבים במחלות כגון סיסטיק פיברוזיס, נפחת וכן במצבים חריפים כגון דלקת ריאות).
פדיאטריה וטיפול התפתחותי: אבחון וטיפול במגוון הפרעות התפתחותיות בילדים, איחור התפתחות מוטורי וכיוצא בזה.\.

Created by