חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מעונות יום שיקומיים

אינסוף משאבים השקיעה עלה
בהקמת רשת של מעונות יום שיקומיים

כל אחד מהם מיועד לגילאים שונים, למטרות נפרדות ולרמות שונות של מוגבלויות. מטרת המעונות הללו היא לסייע בשילוב הילדים בקהילה, בבניית תוכניות תעסוקה מותאמות עבורם ובהשתלבותם בחברה. המעונות כוללים גם שורה ארוכה של סדנאות מקצועיות בתחומים שונים כמו קרמיקה, עיצוב בחימר, צביעת משי ועוד.

מעון יום שיקומי


מה זה מעון יום שיקומי?

מעון יום שיקומי או מעונות יום שיקומיים הינו מסגרת המעניקה טיפול יום יומי לבעלי מוגבלות הזקוקים לשיקום ולטיפול מיוחד. מעונות היום קיימים לגילאים שונים ומחולקים גם לפי רמות מוגבלות כשמטרת העיקרית היא טיפול ומענה לפעוטות וילדים בעלי מוגבלות קשה השוהים בו במשך היום ומקבלים מענה סביבתי וטיפולי מלא.

מה כוללת השהות במעונות יום שיקומי?

השהות במעון כוללת את סיפוק צרכיו הפיזיים והחינוכיים של המטופל, כמו בכל מעון יום רגיל ובנוסף, מספר שעות שבועיות של טיפולים פרא-רפואיים (כגון ריפוי בעיסוק, טיפולי פיזיותרפיה וקלינאיות תקשורת) בהתאם לצורך.
לכל ילד נבנית תכנית טיפול אישית על ידי הצוות המקצועי במעון ובשיתוף המכון להתפתחות הילד.

מהי מטרת המעון השיקומי?

מטרת מעונות יום שיקומיים הללו היא לסייע בשילוב הילדים בקהילה, בבניית תוכניות תעסוקה מותאמות עבורם ובהשתלבותם בחברה. המעונות כוללים גם שורה ארוכה של סדנאות מקצועיות בתחומים שונים כמו קרמיקה, עיצוב בחימר, צביעת משי ועוד.

מעונות היום השיקומיים של עלה

עמותת עלה – הרשת הלאומית לטיפול וקידום ילדים ואנשים עם מוגבלויות, הקימה עבור אוכלוסייה זו גם מעונות יום שיקומיים בהם יוכלו להתקדם ולהתפתח כראוי בתוך מסגרת אוהבת ומחבקת וכל אחד מהם מיועד לגילאים שונים, למטרות נפרדות ולרמות שונות של מוגבלויות.

מעון מוריה

'מעון מוריה' בגדרה כולל חמש דירות מותאמות למגורים. עשרות ילדים ובוגרים עם מוגבלויות שונות נהנים ממסגרות תעסוקה ופעילויות פנאי – כולל גינון טיפולי ותרפיה באמצעות מציאות מדומה.

'עלי' בגבעת וושינגטון

במעונות 'עלי' בגבעת וושינגטון מעניקה עלה מסגרת מלאה לכעשרים נערות עם צרכים מיוחדים, ביניהן מסיימות תיכון המשתתפות בתוכנית מעבר לחיים עצמאיים. אחרות בוגרות יותר משולבות במסגרת נוספת המכונה 'עלמיא' למטרת שילובן בחיי הקהילה. במעונות האלה הנערות מוגנות ובטוחות, זוכות לליווי רפואי ומקצועי ולומדות להשתלב בחיי החברה שבחוץ.

עלה אל אופק

מעון מיוחד הוקם גם עבור נערים: במסגרת פרויקט 'עלה אל אופק' משכנת עלה בוילה ייחודית ומותאמת ביישוב בני ראם קבוצת נערים הסובלים מאוטיזם. נבנתה עבורם מעטפת בטוחה וחמה, ובתחושה ביתית לומדים הנערים כיצד להשתלב בקהילה בצעדים קטנים ובטוחים.

יד לטף

עלה מפעילה גם מעון יום לתינוקות עד גיל 3 'יד לטף', הפועל אף הוא בקמפוס החדש והמרכזי בבני ברק ובו כ-60 פעוטות המטופלים במיטב הטכנולוגיה והכלים הקיימים, כדי לאפשר להם לגדול ולהתפתח באופן המרבי.

חפץ חיים

מעון יום שיקומי נוסף המיועד לפעוטות בגילאי חצי שנה עד שלוש – נמצא בקיבוץ חפץ חיים והוא כולל מרכז חדשני המספק טיפול ושיקום מקצועי לפעוטות הללו, עד שיהיה ניתן לשלבם במסגרת גני הילדים שהותאמו עבורם.