בית ספר וגנים לילדים עם צרכים מיוחדים

בתי ספר לילדים עם צרכים מיוחדים

לרבים מההורים המגדלים ילדים עם צרכים מיוחדים מהווה השלב בו הילד נזקק להיכנס לגן או לבית הספר אחד השלבים הקשים והמאתגרים במיוחד בכל תהליך גידול הילד והטיפול בצרכיו השונים כך שבחירת בית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים הוא מאוד חשוב.

אבחון ייעוץ והתאמה

לכל ילד צריך להתאים את המסגרת הנכונה עבורו שתאפשר לו להתפתח ולהתקדם ולממש בצורה המיטבית את יכולותיו ותיתן מענה לצרכים המיוחדים שלו.

ברשת עלה נמצאים מיטב אנשי המקצוע והמומחים לאבחון מוקדם, שמכירים היטב את כלל בתי הספר והגנים לילדים עם צרכים מיוחדים, ויוכלו להקל על ההורים את ההתלבטות ולכוון את הילד למקום הטוב ביותר עבורו.

מסגרות החינוך המתקדמות של עלה

השלב הראשון לפני שמגיעים לבית ספר לילדים עם צרכים מיוחדים או גנים לילדים עם צרכים מיוחדים, הוא המסגרות לפעוטות. בקמפוס החדיש בבני ברק פועל מעון יום ל-60 פעוטות מגיל חצי שנה ועד גיל 3, המטופלים במיטב הטכנולוגיה והכלים המתקדמים, על מנת לאפשר להם לגדול ולהתפתח באופן המיטבי לקראת השתלבותם במערכת החינוך.
הפעוטות נהנים ממרכז הידרותרפיה ובריכה שיקומית חדשנית, טיפול ייחודי וחדשני בחדר סנוזלן, טיפול קבוצתי באמצעות בעלי חיים, פעילות תרפיה במוזיקה וחדר ג'ימבורי.
צוות רב מקצועי הכולל את כלל מקצועות הבריאות מעניק לפעוטות טיפולים בגישות המתקדמות ביותר.

 

גנים לילדים עם צרכים מיוחדים

בתי הספר והגנים לילדים עם צרכים מיוחדים של עלה, מתחלקים לרמות מוגבלות שונות על פי הצורך בליווי רפואי וציוד מותאם. חלק מהמבגרות הן אקסטרניות והאחרות כוללות מערך דיור.

בית הספר פועל בתוך מערך הדיור 'בית יהלום' ומעניק שירותי חינוך לתלמידים המתגוררים במקום ושמפאת מצבם הבריאותי נדרשים בהשגחה רפואית צמודה .
בבית הספר 7 כיתות וכן כיתת גן עבור 50 תלמידים. בנוסף, רשת עלה מפעילה 2 כיתות בית חולים, המעניקות שירותי חינוך לתלמידים המאושפזים במחלקת סיעודי מורכב.
בית הספר פעיל לאורך כל השנה ונותן מענה רחב בחופשת באמצעות קייטנות שמופעלות ע"י צוות המורות והסייעות המקצועי והוותיק.
בית הספר פועל בשיתוף פעולה מלא עם צוות מערך הדיור, רופאים, דיאטנית ומכלול מקצועות הבריאות, וזאת כדי לתת מעטפת מלאה ורצף טיפולי לפי תוכנית אינדיבידואלית לכל תלמיד.
כחלק מהמורשת של רשת עלה נשמר קשר חם ותומך עם ההורים, והם מוזמנים דרך קבע לאירועים ומסיבות וכמובן לימי הולדת, בר ובת מצווה וכדו'.
הצוות הפדגוגי משקיע מחשבה רבה ומסירות מופלאה בכל תלמיד ותלמידה, והתלמידים זוכים לתוכנית מותאמת ומונגשת טכנולוגית, תוך מיצוי יכולות אישי.

בית ספר לחינוך מיוחד 'בית חיל', בני ברק

בית הספר שוכן במבנה הקמפוס המרכזי החדיש, אשר נחנך לאחרונה עבור תלמידי בית הספר ובו 12 כיתות לתלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה, ומורכבות רפואית.
סגל בית הספר מונה צוות ניהולי, פדגוגי, צוותי מקצועות בריאות וצוותים רפואיים.
צוות בית הספר מתנהל על פי תוכנית לימודים ייחודית ומגוונת, תוך פיתוח חומרי למידה ייחודיים, בהתאם לצורכי התלמידים.
בית הספר דוגל בשיתוף פעולה עם משפחות התלמידים ולכן שוקד בהתמדה על חיזוק הקשר ושיתוף הפעולה עם המשפחות.
בבית הספר ישנו שימוש נרחב בטכנולוגיה מתקדמת ובמכשירים ייחודים, על מנת להביא לקידום ולמיצוי היכולות של התלמידים.
בבית הספר ניתן מענה ייחודי בתחום הרפואי ע"י צוות אחיות המלוות את התלמידים על בסיס יומי בטיפולים מניעתיים ובטיפולים מצילי חיים.

רשת עלה מפעילה ברחבי הארץ מסגרות נוספות ומגוונות של בתי ספר וגנים לילדים עם צרכים מיוחדים. מידע מפורט ניתן לקבל במשרדי עלה או באתר.

Created by