הוסטל לנפגעי נפש

הוסטל לנפגעי נפש

הוסטל לנפגעי נפש עבור אנשים / ילדים עם צרכים מיוחדים

נושא הדיור של בעלי מוגבלויות בגילאים השונים הוא מורכב ומאתגר מאוד. אמנם הרצון הבסיסי של כל משפחה היא לגדל את הילדים והמתבגרים יחד איתם אך במקרים רבים הבית לא יכול לספק מענה מתאים לכל הצרכים שלו. לשם כך קיימת האופציה של דיור ציבורי לנכים המוכרת במדינה ומהווה גב תומך ומסגרת דיור שיקומית נפלאה שמספקת מענה נכון יותר לצרכים השונים שלהם.

גם משפחה גם טיפול מקצועי

מערך הדיור של עלה ברחבי הארץ מתייחד בכך שהוא שומר על התחושה הביתית והמשפחתית לצד הטיפול המקצועי המקיף שכולל מרפאים מתחומים שונים ועזרים טכנולוגיים מהמתקדמים בעולם שמאפשרים לדיירים להתקדם ולהתפתח במקביל לניהול אורח חיים גדוש ועמוס בפעילות.

מגורים למוגבלים שכלית

דיירי המעונות למגורים שייכים למעגל רחב של סוגי מוגבלויות, חלקם סובלים ממוגבלות פיזית ומוטורית וחלקם ממוגבלות שכלית והתפתחותית. ההתאמה לכל דייר נעשית על פי הצרכים המיוחדים והמאופיינים לו ולפי קריטריונים ברורים המתווים את ההתנהלות והיחס. הכל מתוך רצון להיטיב עם הדיירים ולהעניק להם בית חם ואוהב שיספק להם מעטפת מלאה שתקדם אותם  מתוך אמונה ביכולותיהם.

מסגרת דיור שיקומי של עלה

עמותת עלה – הרשת הלאומית לטיפול וקידום ילדים ואנשים עם מוגבלויות, הקימה עבור אוכלוסייה זו גם מעונות יום שיקומיים בהם יוכלו להתקדם ולהתפתח כראוי בתוך מסגרת דיור שיקומית שאוהבת ומחבקת כל אחד מהם, המסגרות מיועדות לגילאים שונים, למטרות נפרדות ולרמות שונות של מוגבלויות.

מערך דיור עלה מוריה

קומפלקס מגורים בגדרה המספק דיור ציבורי לנכים ומיועד ל-120 דיירים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם ובעיות רפואיות מורכבות בגילאי 10 ומעלה. במרכז מגוון דירות ובתים כן שלוחות בקהילה לדיירים ברמות תפקוד שונות, לרבות סיעודיים, התנהגות מאתגרת, דיירים בתפקוד בינוני ונמוך. המרכז של עלה מהווה בית חם ואוהב לדייריו. באמצעות הצוותים הפועלים במקצועיות בלתי מתפשרת, לצד אהבה רבה, חום ונשמה, מתקיימת פעילות מגוונת ורחבה, המאפשרת לדיירים להשתלב בקהילה, מתוך חזון ואמונה שגם לאנשים עם מוגבלות הזכות להיות שווים בחברה ולהשתלב בה.

'עלמיא' – בתים לחיים

רשת 'עלה' בגדרה מפעילה מערך דיור של בתים בקהילה לצעירות דתיות עם מוגבלויות בתפקוד גבוה, בגילאי 20 ומעלה.
'עלמיא' מספקת מעטפת של מגורים למוגבלים שכלית, תוך השתלבות בחיי הקהילה והשתלבות בעולם התעסוקה.
הצעירות נהנות מחיים משותפים, המאפשרים להן תפקוד עצמאי והתפתחות אישית כשהשמיים הם הגבול.

מערך דיור 'בית יהלום', בני ברק

כמאה ילדים ובוגרים, בגילאים שונים וברמות שונות של מוגבלויות, מתגוררים בבית יהלום ומקבלים אהבה אין סופית, לצד השגחה רפואית צמודה, במשך 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע.
מערך הדיור הציבורי לנכים של עלה הוא מהמתקדמים בעולם בתחומו, והוא תוכנן בקפידה לצורכי הדיירים ומסייע בהתפתחותם ובשמירה על בריאותם. הדיירים המתגוררים במקום מגיל לידה ולמשך כל חייהם, נהנים מהיצע רחב של פעילויות ותוכניות ייעודיות המותאמות במיוחד עבורם.

הוסטלים לילדים עם אוטיזם

רשת 'עלה' בגדרה מפעילה הוסטלים לילדים עם אוטיזם בתפקוד קלאסי, בגדרה ובבני ראם.

הבתים נמצאים בתוך שכונות מגורים שקטות ופסטורליות כדי לקדם ערכים של נורמליזציה ושילוב הילדים עם תושבי הסביבה, לצד איכות חיים ורווחה מרבית.

הפעילות בכל מרכזי הדיור הציבורי לנכים ובתי המגורים למוגבלים שכלית, מבוססת על אמונה חזקה ביכולותיהם של דיירי ההוסטל להגיע להישגים, לתחושת סיפוק ולחיות חיים נוחים, איכותיים ומאושרים ככל האפשר. זאת תוך שמירה על כבודם העצמי, טיפוח אישיותם ושילובם במשפחה, בחברה ובקהילה. הוסטל לנפגעי נפש.

הוסטלים לילדים אוטיסטים

Created by