פעילויות לילדים עם צרכים מיוחדים

להעסיק ילדים בפעילויות שמרתקות אותם, ממלאות להם את הזמן ובעיקר מעשירות ומוסיפות ערך לחיים, זה תמיד אתגר לא קטן. על אחת כמה וכמה כאשר מדובר בפעילויות לילדים עם צרכים מיוחדים, שם האתגר הוא כפול ומכופל שבעתיים.

פעילויות מיוחדות לילדים מיוחדים

התאמה של חוגים וסדנאות מעשירות מתחומים שונים לפעילויות לילדים עם צרכים מיוחדים דורשת ניסיו מקצועי עשיר, כלים ומשאבים אדירים ובעיקר אמונה אהבה וחזון. כל אלו נמצאים במערך הפעילויות המגוון והנדיר של רשת עלה המפעילה מרכזי שיקום בכל רחבי הארץ ומעניקה תמיכה וליווי לילדים עם צרכים מיוחדים ולבני משפחותיהם בכל התחומים הנדרשים.

חדר הכושר של עלה

בקמפוס החדיש בצפון בני ברק הוקם חדר הכושר השיקומי, המצויד במיטב המכשירים המתקדמים והחדשניים ביותר. המקום מעניק אימוני כושר לתלמידים של 'עלה' ובמקביל מאפשר ספורט שיקומי בתחומים שונים לילדים עם צרכים מיוחדים ואנשים עם מוגבלויות מכל רחבי הארץ ולכלל הקהילה.

מכשירי הכושר הייחודיים לצד הנגישות המלאה בהגעה לחדר הכושר, מאפשרים למתאמנים עבודה אינדיבידואלית והגעה לתוצאות מקסימליות.

חלק ממתקני הכושר הינם ייחודיים ומותאמים גם עבור ילדים מגיל 3 ומעלה.

טיפולי הידרותרפיה

במסגרת הפעילויות לילדים עם צרכים מיוחדים, הוקמה במתחם החדש בבני ברק בריכה הידרותרפית שיקומית מהמתקדמות בארץ, אשר תבטיח כי ילדי עלה יקבלו את הטיפול ההידרותרפי האיכותי והאינטנסיבי לו הם זקוקים.
הבריכה תשמש את כל טווח האוכלוסייה של עלה – החניכים המוגבלים קוגניטיבית, התלותיים שסובלים מנכויות פיזיות חמורות, ובעלי התלות הגבוהה הסובלים מנכויות פיזיות וקוגניטיביות מורכבות – תינוקות, ילדים, מתבגרים וצעירים. כמו כן, הבריכה תהיה פתוחה לאנשים וילדים עם צרכים מיוחדים בקהילה הרחבה יותר
מתחם הבריכה ההידרותרפית כולל: בריכה טיפולית גדולה, בריכת פעוטות, חדרי מלתחות ושירותים, חדרי צוות, מנופי נשיאה.

פעילויות לפעוטות עם צרכים מיוחדים

בקמפוס החדיש בבני ברק פועל מעון יום ל-60 פעוטות מגיל חצי שנה ועד גיל 3, המטופלים במיטב הטכנולוגיה והכלים המתקדמים, על מנת לאפשר להם לגדול ולהתפתח באופן המיטבי לקראת השתלבותם במערכת החינוך.

הפעוטות נהנים ממרכז הידרותרפיה ובריכה שיקומית חדשנית, טיפול ייחודי וחדשני בחדר סנוזלן, טיפול קבוצתי באמצעות בעלי חיים, פעילות תרפיה במוזיקה וחדר ג'ימבורי.
צוות רב מקצועי הכולל את כלל מקצועות הבריאות מעניק לפעוטות טיפולים בגישות המתקדמות ביותר.

פעילויות לילדים עם צרכים מיוחדים בתוך המוסדות

גם בתוך המוסדות לילדים של עלה מושקעים אנרגיות ומשאבים רבים כדי לפתח ולקדם ולהעניק פעילויות המותאמות לילדים עם צרכים מיוחדים, תוך שימוש בציוד משחק מתקדם ומותאם, במתקני מוזיקה משוכללים, במערכות ממוחשבות חדשניות כמו מערכת מציאות מדומה ומערכת מיקוד מבט, במערכות תקשורת מהמתקדמות בעולם ועוד. כיתות הלימוד הן 'כיתות חכמות' הכוללות מסכי מגע ומקרנים, מכשירי אייפד ומחשבים מותאמים המצוידים במתגים לתפעול נוח עבור החניכים.

פעילויות לילדים עם שיתוק מוחין

Created by