עמותה לילדים עם צרכים מיוחדים

"עלה"

בשנת 1982 חברו הורים לילדים עם מוגבלויות למען מטרה משותפת אחת: להשיג עבור ילדיהם את הטיפול האיכותי שבאמצעותו יוכלו לשגשג ולמצוא משמעות בחייהם המורכבים. באותן שנים הפתרונות הטיפוליים היו מעטים, וההורים פנו לעזרת הרב יהודה מרמורשטיין, מייסד ומנכ"ל 'עלה' – הרשת הלאומית לטיפול וקידום ילדים ואנשים עם מוגבלויות.

עמותת עלה עומדת בראש החץ של העמותות לילדים עם צרכים מיוחדים ובשנות פעילותה הובילה מהפכה של ממש בתחום השיקומי בישראל ובעולם כולו.

עמותת עלה עומדת בראש החץ של העמותות לילדים עם צרכים מיוחדים ובשנות פעילותה הובילה מהפכה של ממש בתחום השיקומי בישראל ובעולם כולו.

פעילות עלה למען ילדים עם צרכים מיוחדים

לאורך השנים הרב מרמורשטיין הוביל וקידם גם שינויים בחקיקה למען אוכלוסיית אנשים עם מוגבלויות. כיום, 'עלה' היא הרשת הגדולה בישראל המציעה רצף שירותים לאנשים עם מוגבלויות: מוגבלות שכלית התפתחותית, מורכבויות רפואית, שיתוק מוחין, אפילפסיה, טיי-זקס, אוטיזם, סיבוכים שנוצרו בעקבות גידול מוחי או תאונה, מגבלות ראייה ותנועה, קשיי נשימה ועוד.

שירותי עמותת עלה לילדים עם צרכים מיוחדים

'עלה' מציעה שירותים ברמה הגבוהה ביותר למאות ילדים ובוגרים בישראל בתחומי הדיור, החינוך והשיקום. פעילותה מאפשרת להם חיים איכותיים ומלאי משמעות. בזכות ההון האנושי של עלה, מסירותם ואמונתם של הצוותים המקצועיים, המתנדבים וההורים, דיירי רשת 'עלה' ותלמידיה מצליחים להגיע להישגים מרשימים. רשת 'עלה' הצליחה להוכיח בעבר והיא ממשיכה להוכיח זאת כל העת, כי בכל אדם טמונים גרעין של תקווה ופוטנציאל אישי לתקשורת, לרגשות, לקידום ולאהבה.

הערכים של "עלה"

בעמותת עלה לילדים עם צרכים מיוחדים, מאמינים שכל בני האדם שווים וכל אדם הוא עולם ומלואו ולכל אדם עומדת הזכות להיות חלק ממארג החיים האנושי, בהתאם ליכולותיו וכישוריו. השירות של 'עלה' ניתן לכל נפש ונפש ללא תלות בתרבות, גזע, דת ומין.
אנו מאמינים אנשי העמותה פועלים מתוך אמונה שאדם עם מוגבלות הוא חלק בלתי נפרד מהחברה הישראלית ופועלים להשתלבותו בקהילה, לצד פעולותיה לשינוי התודעה והיחס כלפי השונה, במקצועיות, אהבה חום ורגישות.

עלה במספרים

פעילות העמותה

טיפול באמצעות
בעלי חיים

מרפאות שיניים

עלה אקטיב

עלה אקטיב

חדר סנוזלן

לפרטים נוספים צרו קשר

Created by