חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ספיישל אולימפיקס: הספורטאים הצעירים של רשת 'עלה' התחרו במסגרת המשחקים הלאומיים 2022 וזכו במדליות!

לראשונה, קבוצת ילדי עמותת 'עלה' – הרשת הלאומית לילדים ואנשים עם מוגבלויות, השתתפה במשחקים הלאומיים לשנת 2022, אשר מתקיימים בימים אלו בצפון הארץ במסגרת ארגון 'ספיישל אולימפיקס' העולמי.

ארגון 'ספיישל אולימפיקס' העולמי, הינו ארגון המקדם תכניות ואירועי ספורט מיוחדים, המותאמים לילדים ואנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית. הספורט האתגרי מאפשר לאוכלוסייה עם המוגבלויות להתגבר על מחסומים וקשיים עמם הם מתמודדים מדי יום, ולגלות שהם מסוגלים אפילו ליותר.

לצד קידום ענפי ספורט לבוגרים, כגון שחיה, כדורגל ועוד, מקדם הארגון את תכנית 'אתלט צעיר' – תכנית ספורט לילדים, במסגרת תכנית זו השתתפו גם ילדי רשת 'עלה'.

ההכנות לקראת השתתפותם של ילדי רשת 'עלה' במשחקים הלאומיים החלו לפני מספר חודשים, אז החלו הילדים להתאמן במסגרת ענפי הספורט השונים, באמצעות מאמנים מקצועיים, בעלי הכשרה ייחודית לחינוך המיוחד.

השבוע, כאמור, לאחר חודשי הכנה וציפייה השתתפו הילדים במשחקים הלאומיים במספר מקצים, ביניהם: ריצה, שיווי משקל, זריקה, קפיצה לגובה, בעיטה וקליעה למטרה.

במהלך המשחקים והתחרויות ניתן היה לראות כי הילדים והצוות מקיימים הלכה למעשה את המוטו המוביל את רשת 'עלה', האומר כי "אנו מקבלים כל אחד, ללא הבדלי דת, גזע ומין", ומרגש היה לראות כיצד ילד תסמונת דאון חרדי מבני ברק משחק יד ביד עם ילדה ערבייה מטובא זנגריא, אף שאינה דוברת עברית, הצליחו הילדים לתקשר באמצעות שפת הלב.

לאחר סיום התחרויות קיבלו הילדים המרוגשים, לקול תשואות הקהל, מדליות המציינות את הישגיהם המרשימים. ניכר היה כי ההשתתפות במשחקים העניקה להם תחושה של העצמה וביטחון עצמי ביכולותיהם.

שרהל’ה גרטלר ומיטל שמרגד, פיזיותרפיסטיות, מובילות התוכנית ברשת 'עלה': ההשתתפות במשחקים תורמת רבות לקידומם ושיקומם של הילדים, עובדה זו ניכרת הן במהלך השנה באימונים, והן כעת, לאחר התחרות. התחרות מאפשרת לילדים להגיע להישגים שבמסגרת הרגילה הם היו מתקשים להגיע אליהם. האושר והשמחה ניכרים על פניהם של הילדים והם מחכים בציפייה להשתתף שוב במשחקים הלאומיים בשנת 2023".

שתפו את הפוסט:

יחד נשנה חיים!

אנו, במרכזי רשת 'עלה' משקמים ומקדמים את הילדים והאנשים על המוגבלויות, כבר 40 שנה. 24/7 ללא הפסקה.
אנו עושים זאת בזכותכם, בזכות הכוח שאתם מעניקים לנו. בזכות החיבוק החם והאוהב בו אתם עוטפים אותנו. בלעדיכם לא היינו יכולים להעניק להם איכות חיים.
היו שותפים עמנו, ועזרו לנו להמשיך ולשנות חיים!