מרכז רשת 'עלה מוריה', גדרה

מרכז 'עלה' מוריה בגדרה הוא בית חם ואוהב לדייריו- ילדים, בני נוער, וצעירים עם מוגבלויות הוא מהווה בית חם ונותן מענה טיפולי ושיקומי לאוכלוסיות עם מוגבלות שכלית התפתחותית, אוטיזם ובעיות רפואיות מורכבות. בגדרה ממוקם בית הספר, יסודי, חטיבה ועל יסודי המיועד לתלמידים עם אוטיזם, מוגבלות שכלית ולקויות מורכבות. בבית ספר צוות חינוכי ומקצועי הנותן מענה לצרכים השונים.

בבית הספר מאמינים במימוש הפוטנציאל של כל תלמיד בהתאם ליכולותיו ושיפור איכות חייו באמצעות תוכניות העשרה שונות ותכנית טיפולים אישית שנבנית עבורו ע"י צוות רב מקצועי.
הלמידה בבית הספר נעשית במודל המקשר בין התכנית האישית הכיתתית והבית ספרית, ובלמידה רב תחומית המחברת בין הדיסציפלינות השונות.
ברבות השנים הפעילות התפתחה וכיום עמותת עלה מוריה מובילה בתחום הטיפול והשיקום ובמתן איכות חיים לאוכלוסיות עם מוגבלויות במקצועיות בלתי מתפשרת לצד אהבה רבה, חום ונשמה. הפעילות בעלה מוריה מתקיימת מתוך חזון ואמונה שגם לאנשים עם מוגבלות הזכות להיות שווים בחברה ולהשתלב בה. המתנדבים הרבים וביניהן בנות השירות שמתנדבים בפעילויות לאורך כל השנה מלאים בנתינה ללא גבולות, ומוכיחים שכל מה שחשוב בחיים מגיע מתוך אהבה ואכפתיות לכל אדם.

מספרים מספרים על "עלה מוריה":
160 דיירים
6 דירות בקומפלקס דיור מוגן
7 בתים בקהילה
10 פעוטות במעון יום שיקומי בקיבוץ חפץ חיים
18 צעירות בשירות לאומי מותאם בגבעת וושינגטון
51 תלמידי בית הספר
70 בוגרים במרכז יום טיפולי תעסוקתי בגילאי 21+
240 אנשי צוות
17 בנות שירות
110 מתנדבים
6 סטודנטים בכפר סטודנטים
365 יום בילוי והשתלבות בקהילה

בית ספר לחינוך מיוחד 'עלה מוריה', גדרה

רשת 'עלה' מפעילה בגדרה בית ספר לחינוך מיוחד עבור תלמידים עם מוגבלות שכלית התפתחותית בתפקוד בינוני וקשה, וכן עבור תלמידים עם אוטיזם.

מרכז יום לבוגרים, גדרה

מרכז היום מהווה מסגרת המשך לדיירים בני 21 ומעלה. במרכז 8 קבוצות פעילות, בה משולבים המשתתפים על פי רמת תפקודם.